Trump için kötü bir haber

22

Amerikan ilaç firmalarından biri olan Pfizer, koronavirüsle alakalı aşının resmi onay başvurusu konusunda en iyi tahmin ile Kasım ayının üçüncü haftasına dek beklemeye devam edecekleri açıklamasında bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump, daha öncesinde yapmış olduğu açıklamalarında Covid-19 ile alakalı aşının 3 Kasım başkanlık seçimlerinden hemen öncesine yetişecek olduğunu savunmuş idi.

Amerikan ilaç firmalarından biri olan Pfizer, yeni tipteki koronavirüs (Covid-19) aşısının resmi bir durumdaki onay başvurusuyla ilgili olarak en iyi tahmin ile Kasım ayının üçüncü haftasına dek bekleyecek oldukları açıklamasında bulundu. Pfizer şirketinin üst düzeydeki yöneticilerinden biri olan Albert Bourla, aşı tarihi konusunda halk üzerindeki kafa karışıklıklarını giderebilme amacıyla firmanın internet sitesi üzerinden kamuoyuna açık mektup’ paylaştı.

Mektup içerisinde Pfizer şirketinin, verilerin pozitif bir şekilde süreceği konusundaki varsayımla güvenli bir aşamaya ulaşmasının ardından Kasım ayının üçüncü haftası içerisinde (Covid-19 aşısıyla ilgili olarak) Amerika Birleşik Devletleri’nde Acil Durum Yetkilendirme Kullanımıyla alakalı olarak başvuruda bulunacağı açıklamalarında bulundu. Belirtilmiş olan zaman çizelgesinin tahmin edilmiş bulunan en iyi tarih olduğuna işaret edilmekte bulunan açıklama üzerinde, verilerin Amerika Birleşik Devletleri’nin Gıda ile İlaç İdaresi (FDA) yetkilisi olanların yanında bağımsız bilim insanları tarafından oluşturulmuş olan halka açık bir panel tarafından da incelenecek olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.