Spotify ülkemizde yayın yapmayı sürdürecek mi?

20

RTÜK, dijital müzik uygulamalarından biri olan Spotify platformunun yasal zaman zarfının içinde müracaatını yapmış olduğunu ve lisanslama süreçleri ile alakalı hazırlıklara başlamış olduğunu resmi bir şekilde duyurmuş durumda. Spotify platformu, verilmiş olan 72 saatlik zamanın dolmasına tam dört saat kalmışken başvurusunu yapmış oldu.

Radyo ile Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayın lisansı bulunmadığından dolayı uyarmış olduğu dünya çapında üne sahip dijital müzik platformlarından biri olan Spotify platformuna bir uyarı da bulunmuş ve lisans alabilmesi amacıyla da 72 saatlik zaman tanımıştı. Türkiye içerisinde yer alan pazar payını yitirme konusunda isteği bulunmayan dünya çapında üne sahip dijital müzik platformu, RTÜK’ün vermiş olduğu 72 saatlik zamanın dolmasına tam tamına dört saat kalmışken resmen başvuruda bulunmuş oldu.

Spotify İsveç’te merkezi bulunan bir müzik veri akışının yanı sıra podcast servisi olarak arasında Sony şirketinin yanı sıra EMI şirketi ile birlikte The Orchard, Warner Müzik Grubu ve Universal şirketinin de yer aldığı bir dizi seçkin bağımsız plak firmalarından seçilmiş müziklerin sınırsız bir şekilde dinlenmesine izin vermekte bulunan, aylık abonelik sistemi ile çalışma yapan bir dijital müzik platformu olarak öne çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.