E-Devlet içerisinde yeni bir dönem başlıyor

15

50 milyon tane kullanıcıya ulaşmış olan Türkiye içerisindeki dijital dönüşümün resmi kapılarından biri olarak öne çıkan e-Devlet, şirketlerin isteklerinden dolayı adeta çileye dönmüş olan abonelik fesih işlemleri konusunda vatandaşlara nefes aldırmış durumda.

Resmi Gazete içerisinde yayınlanmış olan bir kararla elektrik ile birlikte su ve de doğal gaz aboneliklerinin fesih işlemlerinin yapılmakta olduğu e-Devlet üzerinden televizyonun yanı sıra internet sim kartı ile birlikte uydu benzerindeki hizmetlerin iptal işlemi de yapılabiliyor olacak. Tüketiciler Birliğinin Genel Başkanı görevinde bulunan Mahmut Şahin, söz konusu bu uygulamayla 160 milyon tane abonenin şirketlerin yorucu taleplerinden kurtulup sürpriz faturalar ile karşı karşıya kalmayacak olduğunu ifade etti.

Her geçmiş olduğumuz gün içeriğininin yanı sıra kalitesini de geliştirmiş olan ülkemizin sanal dünya üzerindeki resmi kapısı e-Devlet, 50 milyon tane kullanıcı sayısını ardında bırakmış oldu. 5.000 taneden çok elektronik hizmetin kullanıcılara sunulmuş olduğu sistem üzerinde günlük olarak ortalama, 12.431.000 tane işlem yapılmakta. SGK Hizmet dökümünün yanı sıra Dava Dosyası ile birlikte Adli Sicil kaydı, Kısa çalışma ödeneği, Vergi borcu, Araç ceza sorgulaması, Tapu bilgileri ve Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu benzerindeki binlerce hizmet sayesinde vatandaşın yaşamını basitleştiren e-Devlet kapısı, vatandaşlara pek çok güçlük çıkartmakta olan abonelik fesih işlemlerini de sadece bir tıkla sonlandırılmaya olanak sağlamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.