Avrupa ülkelerinde vakalar yeniden artıyor

21

Dünyanın genelinde 36 milyon taneden çok insana bulaşmış olan koronavirüsle alakalı salgın Avrupa ülkeleri üzerinde tekrardan yükselişe geçmiş durumda. Almanya’nın yanı sıra Fransa ile birlikte İtalya’da aylar geçtikten sonra koronavirüs vakalarıyla yaşamını yitirenlerin sayısı en yüksek rakama ulaşmış oldu.

Koronavirüsle alakalı salgına karşı Mart ayının yanı sıra Nisan ayı ile birlikte Mayıs ayları içerisinde fazlasıyla sıkı önlemler alıp öteki Avrupa ülkelerine kıyaslandığında çok daha iyi atlatmış olan Almanya’da vakaların sayısı havaların soğumaya başlamasıyla beraber tırmanışa geçmiş oldu. Fransa içerisinde de vakalarla alakalı sayının artış göstermesiyle beraber işletmelere çok daha yeni kısıtlamalar getirilmiş oldu. Mekan sahibi olanlar bu söz konusu kısıtlamaları da protesto etmeye başladı.

Almanya’da yer alan en önemli sağlık kuruluşları arasındaki Robert Koch Enstitüsü, geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 4.058 tane insan üzerinde koronavirüs vakasının tespit edilmiş olduğu duyurusunda bulundu. Güncel bir durumdaki verilere bakılırsa ülkenin tamamındaki toplama gerçekleşmiş olan vaka sayısı 310.144’e kadar çıkmış durumdayken bu söz konusu sayı 9 Nisan tarihinden bu yana en yüksek sayı şeklinde kayıtlara geçmiş oldu. 9 Nisan tarihi içerisinde Almanya’da günlük olarak görülen vaka 4.885 şeklinde açıklanmış idi. Almanya’da geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde Covid-19’a bağlı nedenlerle yaşamını yitirmiş olanların sayısının ise 16 olduğu ifade edildi. Almanya’da Covid-19’a bağlı nedenlerden dolayı yaşamını yitirmiş olanların sayısı da 9.578 şeklinde açıklanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.