Meteorolojiden yağış konusunda uyarı

17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul ilinin yanı sıra Kırklareli ili ile birlikte Edirne ili, Yalova ili, Tekirdağ ili, Sakarya ili ve Kocaeli ilinde perşembe gününde sabah saatleri itibariyle tam tamına iki gün boyunca yağışlı bir durumda ve serin havanın etkili bulunacağı açıklamasında bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, İstanbul ilinin yanı sıra Kırklareli ili ile birlikte Edirne ili, Yalova ili, Tekirdağ ili, Sakarya ili ve Kocaeli ilinde 8 Ekim tarihinde sabah saatleri itibariyle Balkanlar üstünden gelmesi konusunda beklenti bulunan alçak basınç merkeziyle beraber buna bağlı bir şekilde cephe sistemiyle iki gün boyunca devam edecek yağışlı ve de serin havanın etkisi altına girmiş olacak.

Sağanak ile birlikte gök gürültülü sağanak biçiminde görüleceği açıklanan yağışların perşembe gününde Marmara Bölgesi’nin hepsinde kuvvetli olması konusunda beklenti var. Yağış ile beraber bölge üzerindeki sıcaklıkların Sekiz ila On derece kadar düşecek olduğu tahmin edilmekte. Rüzgarın ise güney yön ile birlikte güneybatı (lodos) yönlerden perşembe günü bölge üzerinde kuvvetli bir şekilde esmesi beklenmekte. Söz konusu yağışların ise, cuma gününde etkisini yitireceği tahmin edilmekte.

Diğer taraftan, mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam eden hava sıcaklıklarının gelecek günlerde ani bir şekilde düşecek olduğunu ifade eden uzmanlar, perşembe günüyle beraber cuma gününde İstanbul ilinde dolunun etkili durumda bulunabileceğine dikkat çekmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.