Şişli Belediyesi İstihdamı arttıracak projeler yapıyor

36

Şişli Belediyesi, insanların sosyo-ekonomik bir yönden güçlenebilmelerinin yanında, pandemi süreci içerisinde komşularıyla beraber sağlık personellerinin kullanımlarına yönelik formanın yanı sıra önlük ile birlikte maske dikimi yapılabilmesi maksadıyla Şişli Dikimevi’ni resmi bir şekilde hayata geçirmiş oldu.

Şişli Belediyesi istihdama direkt olarak katkı yapabilecek çok daha yeni bir girişime daha imzasını atmış durumda. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra Mülteci Destek Derneği ile birlikte Şişli İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, Göçmen Dayanışma Derneği, Save The Children ve GİZİA Tekstil işbirlikleriyle mesleki yeterliliğin yanı sıra istihdam sağlayabilmesi hedeflenmiş olan ‘Şişli Dikimevi’ 29 Eylül Salı günü içerisinde resmi bir şekilde açıldı. Söz konusu bu açılışa Şişli Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muammer Keskin, tasarımcı ve aynı zamanda modacılardan Aslı Filinta, GİZİA’nın Yönetim Kurulu Başkanı görevinde buluna nİsmail Kutlu ve aynı zamanda kursiyerlerin yanında, çok daha değişik sektörler arasından pek çok konuk katılmış oldu.

Şişli Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muammer Keskin, açılış esnasında yapmış olduğu konuşma içerisinde Pandemiyle alakalı sürecin yaratmış olduğu olumsuz etkileri en aza indirebilmenin maksadıyla kriz ortamına en uygun çözümlerin üretilmesine odaklandıklarını ve bunun dahilinde ise salgın dönemi içerisinde en fazla ihtiyaç duyulmaya başlanan maske ile birlikte tıbbi giyim malzemeleri üretimi yaparak çalışmalara başlanan dikim evinin açılışını yapmış olduklarına değindi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.