Amerika’daki su kaynaklarında beyin yiyen mikrop bulunduğu açıklaması yapıldı

21

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde su kaynaklarında Naegleria ismine sahip, genel olarak ölümcül beyin enfeksiyonlarına sebep olan mikropların tespit edildiği açıklaması yapıldı. Yapılmış olan testlerin sonrasında uyarıda bulunmuş olan yetkili isimler, Lake Jackson kenti içerisinde yaşamını sürdürenlerin musluktan su içmemesi amacıyla bir çağrı yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Teksas eyaleti içerisinde bir su kaynağı üzerinde beyin yemekte olan mikroplar bulunmasının hemen sonrasında Lake Jackson kenti üzerinde yaşamını sürdürenlere musluk suyu içmeme konusunda çağrıda bulunuldu. Yapılmış olan testler sonrasında ise su üzerinde Naegleria ismine sahip, genel olarak ölümcül beyin enfeksiyonlarına sebep olduğu saptanmış oldu.

Amip ise ilk önce Cuma gününde tespit edilmiş oldu. Bunun hemen sonrasında ise sekiz tane farklı kent üzerinde musluk suyunu sifon haricinde kullanmama konusunda bir çağrıda bulundu. Bu söz konusu çağrı öteki kentlerle ilgili olarak Cumartesi kaldırılmış durumdayken Lake Jackson’da yer alan uyarı da devam ediyor. 27.000 nüfusa sahip olan Lake Jackson’ın yetkili isimleri, su kaynağı üzerinde dezenfeksiyon çalışması yapılmakta olduğunu lakin tam olarak ne zaman tamamlanacak olduğunu bilmediklerini de ifade etti. Yetkili isimler daha sonrasında da Cumartesi gününde uyarıyla alakalı seviyeyi değiştirip suyun kaynatılmasının ardından içilebileceğini açıklamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.