ikinci el araba satışları durma noktasına gelmiş durumda

16

Koronavirüsten hemen sonra fiyatları yükselmiş olan ikinci el arabalara talep, son günler içerisinde bir hayli azalmış durumda. Galericiler bunun olmasında bankaların kredi faiz oranlarını yükseltmiş olmasının yanı sıra araba fiyatlarının son haftalar içerisinde yeniden yükselmeye başlamasının etkisi olduğunu ifade etti.
Koronavirüs salgınından hemen sonra fiyatları ani bir şekilde yükselmiş olan ikinci el araç piyasası üzerinde son günlerde durgunluk yaşanmakta. İkinci el araba alacak olan vatandaşların uğrak adreslerinden biri olan oto galeriler içerisinde araç bolluğu yaşanmaktayken, vatandaşlar da fiyatların yüksek bir durumda bulunmasından ötürü istemekte oldukları aracı alamadıklarından da şikayet ediyor.

Galericiler ise pandemiden ötürü ikinci el araç fiyatlarının yükselmiş olduğunu ve basit bir şekilde de düşmesini beklememekte olduklarını açık bir şekilde ifade etti. Geçmiş olduğumuz bir haftan beri de ikinci el araç piyasası üzerinde bir durgunluk yaşanmakta olduğu açıkça ifade edildi. Araç alımı yapma amacıyla oto galerilerin yolunu tutmuş olan vatandaşlar ise fiyatların yükselmeye başlamasından çok daha şikayetçi olmuş durumda. Vatandaşlar ise bundan tam olarak üç ay önceye kadar her araba üzerinde en az 20.000 Türk Lirası tutarında bir fiyat farkı bulunduğu da ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.