Dolandırıcıların yeni oyunu akıllara durgunluk verdi

26

Vatandaşın cebinde yer alan paraya da göz dilmiş olan dolandırıcılar; ”Sağlık Bakanlığının tarafından sağlanan 3.000 lira sosyal destek ödemenizi almak amacıyla hemen tıklayınız, öteki sitelere de itibar etmeyiniz’ yazısına sahip SMS yollayarak link verip tuzaklarına düşürmüş oluyor.

Dolandırıcılar aracılığıyla bugün pek çok vatandaşın cep telefonlarına; ”Sağlık Bakanlığının tarafından sağlanan 3.000 lira sosyal destek ödemenizi almak amacıyla hemen tıklayınız, öteki sitelere de itibar etmeyiniz’ yazısına sahip SMS yollanarak link verilmiş oldu. Bu söz konusu SMS’in vatandaşları dolandırma amacıyla atılmış oldu, vatandaşların ise söz konusu linke tıklamasının halinde tüm hesaplarının ele geçirilip içinin boşaltılmış olduğu belirlenmiş oldu. Öte yandan sağlık müdürlüğünün yetkili isimleri bakanlığın yalnızca vatandaşların sağlık sorunlarıyla ilgilenmekte olduğunu, Türkiye’de yardım gerçekleştirilecek kurumun Aile, Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimleri olduğu konusunda ifade etti.

Öte yandan, dolandırıcıların öteki dolandırıcıları da saf dışı bırakabilmek amacıyla ‘öteki sitelere itibar etmeyin’ ifadeleriyle bir uyarı yapması da dikkat çekmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.