Motorin için 11 kuruşluk bir indirim

26

Yaklaşık olarak beş gün öncesinde 25 kuruş tutarında zam gelmiş olan motorin için bu defa da 11 kuruş tutarında bir indirim gelmiş oldu. Bu gece yarısı itibariyle geçerli durumda bulunacak fiyat değişikliği pompaya da yansımış olacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, motorin için tam tamına 11 kuruş tutarında bir indirim gelmiş durumda. Bahsi geçen bu indirim bu gece yarısı itibariyle pompaya da yansımış olacak. Motorin için 19 Eylül tarihi içerisinde 25 kuruş tutarında bir zam geldiği açıklanmıştı.

İndirimin hemen sonrasında İstanbul ilinde 5,98 Türk Lirası tutarında satılmakta olan motorinin litresinin fiyatı 5,87 Türk Lirası tutarına düşmüş olacak. Motorinin litresinin fiyatı Ankara ili içerisinde 6,09 Türk Lirası tutarından 5,98 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde de 6,11 Türk Lirası tutarından 6,00 Türk Lirası tutarına kadar inmiş olacak.

Akaryakıtla ilgili fiyatlar, Türkiye’nin de arasında yer aldığı Akdeniz piyasası üzerindeki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla beraber dolar kuru üzerinde gerçekleşen değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.