Depremzedeler konut fiyatlarına sevindi

16

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan’ın açıklamış olduğu Elazığ ili ve Malatya ilindeki depremzedelere yapılmakta olan konutların fiyatları bölgede yer alan vatandaşları da memnun etmiş durumda. Kira fiyatıyla ev sahibi olabileceklerini ifade eden depremzedeler, inşaatların da hızlı bir şekilde önce tamamlanmasını istedi.

Elazığ ili ile birlikte Malatya ilinde yer alan hak sahibi depremzedeler Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu konut fiyatlarından memnun kalmış bir durumdayken, halen yapımı süren inşaatların hızlı bir şekilde tamamlanmasını da istedi.

24 Ocak tarihi içerisinde gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremde Elazığ ilinde 37 kişi, Malatya ilinde de 4 kişi olmak üzere 41 insanımız yaşamını yitirdi, iki şehirde 20.000 taneden çok konutta ağır bir şekilde hasar görmüş oldu. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu talimatla Çevre ile Şehircilik Bakanı görevinde bulunan Murat Kurum’un koordinesiyle beraber Elazığ ilinde 20.000 taneye yakın konutun inşa edilebilmesi amacıyla depremin hemen sonrasında özel bir çalışma başlatılmış oldu.

Bunun dahilinde şehir merkezi içerisinde Dilek ile birlikte Petek Sitelerinin yer aldığı yerde 179 tane daire ve Bizmişen bölgesi üzerinde de 781 tane, Yazıkonak beldesi içerisinde 381 tane konutun yanı sıra 1 tane cami ile birlikte 10 tane iş yerinin de inşaatı bitmiş durumda. Kısa zaman içinde hak sahiplerine verileceği açıklanan dairelerin sayısı 1.341’e yükselmiş durumdayken sene sonuna kadar söz konusu bu rakamın 8.000 taneye ulaşmasının hedeflenmekte olduğu da ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.