Meteoroloji sağanak yağış uyarısında bulundu

15

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesinin doğu bölgesi ile birlikte, iç Ege Bölgesi ile birlikte Batı Akdeniz Bölgesinin iç kesimlerinin de arasında yer aldığı altı noktayla alakalı sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış konusunda uyarıda bulundu. Tahminler üzerinde yurdun tamamında sıcaklığın düşmeyecek olduğu da ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan özel bir uyarıya bakılırsa, ülkenin kuzey kesimlerinin yanı sıra iç kesimleri ve de batı kesimlerinin parçalı bulutlu ve ayrıca yer yer çok bulutlu bir durumda olacağı açıklandı. Marmara Bölgesinin doğusunun yanı sıra iç Ege Bölgesi ile birlikte Batı Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz Bölgesinin Toroslar kesimi, Eskişehir ili ve ayrıca Sinop etrafının yerel olmak üzre sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek olduğu, öteki yerlerin ise az bulutlu bir durumda ve açık geçecek olduğu konusunda tahminler var

Hava sıcaklıkları konusunda önemli bir değişiklik meydana gelmeyeceği ve mevsim normallerinin seviyelerinde seyredeceği konusunda bir bilgi verildi. Rüzgarın ise, Marmara Bölgesinin güney ile birlikte doğusu, Kuzey Ege kıyılarıyla beraber Düzce ilinin yanı sıra Zonguldak ili ve Bartın ilinin kıyı bölgelerinde kuzey yönler ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli bir şekilde (30 ila 60 kilometre/saat kadar) esmesi konusunda beklenti olduğu için meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli bir durumda ve tedbirli olunmasının gerektiği de ifade edildi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.