Çin içerisinde yeni bir salgın

13

Bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan koronavirüs salgınının çıkış noktalarından biri olarak öne çıkan Çin’de şimdilerde ise ‘Brusella bakterisi’ konusunda panik yaşanmakta. Bir tane ilaç şirketinin tesislerinden yayılmış olan söz konusu bakterinin 3.000 tanden fazla kişiye bulaşmış olduğu ifade edildi.

Dünyayı kasıp kavurmuş olan yeni tip koronavirüsle alakalı salgının çıkış noktalarından biri olarak öne çıkan Çin’de şimdilerde ise ‘Brusella bakterisi’ konusunda salgın baş göstermiş durumda. Söz konusu bu olay Çin’de yer alan Lanzhou kenti içerisinde meydana gelmiş oldu. Brusella adlı bakteriye karşı aşı üretmiş olan ilaç şirketinin ihmalkarlığı salgına sebep oldu. Kentte yer alan sağlık yetkililerine bakılırsa, aşı üretiminin esnasında, buhar emisyonlarının tamamen yanlış bir durumda ve hatalı sterilizasyonu bakterinin yayılmasına sebep oldu. Söz konusu bu bakterinin koyunların yanı sıra sığır ile birlikte domuzlar aracılığı ile 3.245 kişiye bulaşmış olduğu belirtilmekte. Yetkili isimler, hastalara Ekim ayı itibariyle tazminat ödeyecek oldukları konusunda duyuru yaptı. Brusella isimli hastalık baş ağrısının yanı sıra kas ağrısı ile birlikte ateş ve de yorgunluk benzerindeki semptomlara sebep olabilmekte.

İlk önce 2019 senesinin Aralık ayında Çin’in Hubei eyaletinde yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan ve kısa zaman içinde bütün bit dünyayı etkisinin altına almış olan koronavirüs salgınından dolayı dünyanın tamamında 957.000 taneden çok insan yaşamını yitirmişken 30 milyon taneden fazla insan da ölümcül salgına yakalanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.