Korona aşısı olan gönüllünün testi pozitif çıkmış durumda

19

Endonezya içerisinde Çin asıllı firmaya ait potansiyel bir durumdaki koronavirüs aşısı olduğu açıklanan gönüllü bir tane deneğin testinin pozitif çıkmış olduğu ifade edildi. Kovid-19 Aşısıyla alakalı 3. Aşama Klinik Deneme Merkezinin Başkanı görevinde bulunan Profesör Doktor Kusnandi Rusmil ise, söz konusu şahsın aşıdan dolayı virüs kapmamış olduğunu; evde kalması gerekli olan süreç içerisinde şehirlerarası seyahat yapmış olduğu esnada virüsü almış olduğunu ifade etti.

Bandung kenti içerisindeki gönüllü insan denemeleriyle alakalı çalışma esnasında Kovid-19 aşısı olduğu açıklanan bir kişinin PCR testinin pozitif çıkmış olduğu konusunda açıklama yapıldı. Merkezin Başkanı görevindeki Profesör Doktor Kusnandi Rusmil, gönüllü durumda bulunan kişinin aşıdan sonra vücudun bağışıklık kazanabilmesi amacıyla belirli bir zaman boyunca evde kalınmasının gerekli olduğu protokollerine uymayıp şehirlerarası olarak yapmış olduğu seyahatten dolayı Kovid-19’a yakalanmış olduğunu belirtti

Bahsi geçen bu kişinin aşı testinden virüsü kapmamış olduğuna da açıkça vurgu yapan Rusmil, ikinci aşı testinden sonra bağışıklık amacıyla tam tamına iki haftalık bir bekleme zamanlarının olduğunu, gönüllü olanların sağlık durumuna yönelik olarakta altı ay boyunca gözleme ihtiyaç duymakta olduklarını ifade etti..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.