Facebook 16 senenin ardından özüne dönmüş durumda

20

Facebook platformu yalnızca öğrencilere özel bir şekilde yeni bir sosyal ağ geliştirmiş durumda. ”Facebook Campus” adına sahip olan sosyal ağıyla beraber özüne dönmüş olan Facebook platformu, kaybetmiş olduğu genç yaştaki kullanıcı kitlesini tekrardan yakalamayı hedeflemekte.

Yalnızca öğrencilere özel bir şekilde geliştirilmiş olan ”Facebook Campus” adına sahip sosyal ağla beraber Facebook 16 senelik bir aranın ardından tekrardan yalnızca öğrencilere hizmet vermeye başlamış oldu. Böylelikle d Facebook platformu, 16 senelik bir aranın ardından tekrardan öğrencilere özel ağ kurulmuş bir hale geldi.

NTV tarafından yapılmış olan habere bakılırsa 2004 senesinde kurulmuş olan Facebook, kaybetmiş olduğu genç yaştaki kitlesini ”Faceook Campus”la tekrardan yakalamayı hedeflemekte. Amerika Birleşik Devletleri’nin ileri gelen üniversitelerinden biri olarak öne çıkan Harvard’da kurulmuş olan Facebook platformu Harvard öğrencilerinin birbirleriyle dijital dünya üzerinde iletişim kurabilmesi amacıyla geliştirilmiş idi. Daha sonraki senelerde ise Amerika Birleşik Devletleri’nin ileri gelen öteki okulları da platforma ilave edilmişti. O zamanlarda Facebook platformuna üye olabilmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri içerisinde eğitim vermekte olan bir üniversitede öğrenci olmak gerekliydi. Çünkü söz konusu platform yalnızca üniversite uzantısına sahip elektronik posta adresiyle üyelik almaktaydı.

Facebook Campus platformuna da yalnızca öğrenciler üye olabiliyor olacak. Farklı bir deyiş ile sıraan bir Facebook kullanıcısı, Campus ağında yer alan paylaşımlara hiç bir şekilde erişemiyor olacak. Facebook platformunun söz konusu bu hamlesiyle beraber son zamanlarda kaybetmiş olduğu genç kullanıcı kitlesini tekrardan platforma çekmeyi amaç edindiği de belirtilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.