Ülkemizin ünlü ilan sitelerinden birinde büyük dolandırıcılık

Car salesman handing car keys to man in showroom
16

Türkiye içerisinde yer alan en ünlü ilan sitelerinden birinin üstünden araç satın alma konusunda isteği bulunan bir vatandaş dolandırıcılıktan dolayı mağdur oldu. Arabasının kusursuz bir durumda bulunduğunu ifade eden satıcı, ekspertiz raporu içerisinde birden çok hasar tespit edildikten sonra alıcının kaporasını da geri ödeme yapmadı..

İstanbul ili içerisinde araç satın alma konusunda isteği bulunan bir vatandaş Türkiye’nin en ünlü ilan sitelerinin birinin üstünden görmüş olduğu ikinci el arabayla alakalı ilanda yer alan numarayı arayıp kapora yatırmış oldu. Fakat söz konusu bu arabayı ekspertize götürdüğü zaman ilanda yer almayan pek çok hasar görmüş olan alıcı arabayı almaktan vazgeçip kaporasını alma konusunda bir talepte bulundu fakat araç sahibi vermiş değil. Kaporasını alma konusunda isteği bulunan vatandaşta parasını icra yoluyla almak amacıyla yasal yollara başvurmuş oldu.

Sabah gazetesinde yer almış olan habere bakılırsa, araba sitenin üstünden satışa sunulduğu esnada ”Araba tamtamına dört dörtlük arabadır. Alım yapan kişi mazot alarak gidecek” ifadeleriyle açılmış ilanı gören Ö. K., ekspertiz raporunu gördüğü zaman da yaşamının şokunu yaşamış oldu. Araba satışa sunulduğu esnada herhangi bir hasar kaydı bulunmuyor olmasına karşın ekspertiz raporuna bakıldığında arabadan birden çok hasar tespit edilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.