3 Kent üzerinde eş zamanlı fuhuş operasyonu

31

Bursa ili merkez olmak üzere 3 il içerisinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, zorla fuhuş yaptırıldığı açıklanan sekiz tane kadın kurtarılırken 11 tane şüphelinin ise gözaltına alındığı açıklaması yapıldı.

Bursa ilinin yanı sıra İstanbul ili ve Kocaeli ili içerisinde eş zamanlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olan fuhuş operasyonu kapsamında, zorla fuhuş yaptırılmakta olan 8 tane kadın kurtarılmış durumdayken 11 tane şüpheli ise gözaltına alınmış oldu. Söz konusu bu şahısların sosyal medya hesabı üzerinden fuhuş amacıyla müşteri aramakta oldukları da ortaya çıkmış oldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğünde görevli olan Ahlak Büro Amirliğine bağlı ekipler, fuhuşla mücadelenin dahilinde yürütmekte oldukları çalışma ile beraber, 17 tane değişik sosyal medya hesabı üzerinden fuhuş amacıyla müşteri aranmakta olduğunu tespit etti.. Başlatılmış olan teknik takibin yanı sıra fiziki takiple beraber kimlikleri tespit edilmiş olan şüpheli şahıslara yönelik olarak, Bursa ilinin yanı sıra İstanbul ili ile birlikte Kocaeli ilinde belirlenmiş olan adreslere eş zamanlı bir şekilde operasyon gerçekleştirildi.

Söz konusu bu operasyon kapsamında zorla fuhuş yaptırılmakta olan 8 tane kadın kurtarılmışken 11 tane şüpheli şahısta yakalanıp gözaltına alınmış oldu. Operasyon esnasında fuhuştan temin edilmiş olduğu tespit edilen 14.600 Türk Lirası tutarının yanı sıra 100 dolar tutarındaki bir para ile birlikte 1 tane polis üniforması, 14 tane cep telefonu, on tane uyuşturucu aparatı, dört tane dizüstü bilgisayar, bir tane hardisk, 13 tane fişek, bir tane micro disk, üç tane flash disk, 44 tane fişek ve bir tane de kurusıkı tabanca ele geçirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.