Meteoroloji’den 4 tane ile yağış uyarısı

23

Giresun ilinin yanı sıra Trabzon ili ile birlikte Artvin ili ve Rize iliyle alakalı çok kuvvetli sağanak yağış olacağı konusunda uyarılar yapıldı. Vatandaşların ise meydana gelebilecek sellerle beraber su baskını benzerindeki olumsuzluklara karşı tedbirli bir durumda bulunması talep edildi.

Giresun ilinin yanı sıra Trabzon ili ile birlikte Artvin ili ve Rize ilinin bazı kesinleri üzerinde bugün çok kuvvetli sağanak yağış beklentisi var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan özel bir uyarıya bakılırsa, Giresun ilinin doğu ilçeleriyle beraber Trabzon ilinin batı ilçelerinde ve Artvin ilinin kıyı kesimleri üzerinde kuvvetli bir şekilde, Trabzon ilinin doğu bölgesii le birlikte Rize ilinin etrafında da bugün öğlen saatlerinde yer yer çok kuvvetli bir şekilde sağanak yağışın yanı sıra gök gürültülü sağanak yağış olması tahmin edilmekte

Meydana gelmesi muhtemel sellerin yanı sıra su baskınları ile birlikte yıldırım, heyelan ve de yağış esnasında kuvvetli rüzgar benzerindeki olumsuzluklara karşı dikkatli bir şekilde ve tedbirli olunmasının gerektiği ifade edildi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.