Kısıtlamalar geri dönecek mi?

19

Bilim Kurulu Üyesi olarak tanınan Profesör Doktor Ateş Kara, katılmış olduğu bir program içerisinde koronavirüs salgınının ülkemizde seyrine yönelik özel açıklamalar yaptı. Son dönemlerde vakalarla alakalı sayının çoğalmasının endişe verici bir durumda bulunduğunu ifade eden Kara, gelecek dönemler içerisinde kısıtlamaların geri gelebilme konusunda ihtimal bulunduğunu belirtti

Sağlık Bakanlığının Koronavirüs Bilim Kurulu Üyelerinden Profesör Doktor Ateş Kara, artış gösteren vaka sayılarının ”endişe vermeye” başladığını açıklayarak, gelecek dönemler içerisinde kısıtlamaların geri dönebileceğini açıkça ifade etti. Profesör Doktor Ateş Kara, Kanal D ekranları üzerinde hafta içinde her gün canlı yayınlanmakta olan sunuculuğunu Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı’nın yapmakta olduğu ”Neler Oluyor Hayatta” adlı programa bağlanıp salgın esnasında gelinmiş olan son durumla alakalı açıklamalar gerçekleştirdi.

Bilim kurulu üyelerinden biri olan Profesör Doktor Ateş Kara, vakalarla alakalı sayının sürekli olarak artış gösterdiğini ve bu durumun tehlikeli bir hale geldiğini açıklamış oldu. Kara, koronavirüsten dolayı sağlık personellerinin de yaşamını yitirmekte olduğunu ve gidişatı iyi bir durumda bulunmadığını da ifade etmiş oldu. Virüsü atlatmış olanların da yeniden hastalığa yakalanma ihtimali bulunduğu konusunda açıklama yapan Kara, önlemlerin herkes açısından geçerli bir durumda olduğunu ifade etti. Gelecek dönemler içerisinde, kısıtlamaların geri getirilebilme ihtimali bulunduğunu da ifade eden Profesör Doktor Ateş Kara, aşıyla alakalı olarak açıklamalar da yaparak çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ancak uygulamanın 2021 senesinin bahar aylarını bulabilecek olduğunu da belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.