Yunanistan’daki vaka sayıları kritik seviyede

21

Yunanistan’da yer alan Ulusal Sağlık Kurumu, geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 284 tane yeni koronavirüs vakası tespit edilmiş olduğu konusunda açıklama yaptı. Bu ise, salgının başlamasından bu yana kaydedilmiş olan en yüksek yeni vaka sayısı şeklinde kayıtlara geçmiş durumda.

Yunanistan içerisinde koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde 284 taneyle salgının başlangıcından bu zamana kadar en yüksek seviyesine kadar ulaşmış oldu. Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, 284 tane yeni vakanın kaydedilmiş olduğu son 24 saatlik zaman diliminde iki kişi salgından dolayı yaşamını kaybetti. Açıklama üzerinde, ülke içerisinde virüse yakalanmış olanların yaş ortalamasının 39, salgından dolayı yaşamını kaybetmiş olanların yaş ortalamasının da 77 olduğu ifade edildi

Söz konusu bu açıklamaya bakılırsa, toplamdaki vakaların sayısı 8.664’e kadar yükselmişken Kovid-19’dan yaşamını yitirenlerin sayısı da 242’ye kadar çıktı. Ülke içerisinde daha önceki en yüksek günlük görülen vakaların sayısı, 269 kişiye Kovid-19 virüs tanısının konulmuş olduğu 21 Ağustos tarihinde görülmüş idi.

İlk önce 2019 senesinin Aralık ayında Çin’in Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan ve kısa zaman içinde bütün dünyaya yayılma gösteren yeni tip koronavirüs salgınından dolayı dünyanın tamamında 810.892 kişi yaşamını yitirdi. 23.511.251 kişinin de ölümcül durumdaki bu salgına yakalandığı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.