Araba sahipleri için bir kötü haber daha

33

Bugün itibari ile geçerli olmak üzre oto gaza tam tamına 6 kuruş tutarında bir zam gelmiş durumda. Bahsi geçen söz konus ubu fiyat artışı pompaya da yansımış olacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonlarındaki İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılmış olan söz konus ubu açıklamaya bakılırsa, oto gaz için tam 6 kuruş tutarında zam gelmiş durumda. Bu gece yarısı itibariyle geçerli olacağı açıklanan söz konusu bu fiyat artışı, pompaya da yansımış olacak.

Zammın hemen sonrasında Ankara ili içerisinde ortalama bir şekilde 3,89 Türk Lirası tutarından satılmakta olan oto gazın litresinin fiyatı 3,95 Türk Lirası tutarına çıkmış olacak. Oto gazın litresinin fiyatı İstanbul ili içerisinde 3,88 Türk Lirası tutarından 3,94 Türk Liras tutarına, İzmir ili içerisinde de 3,81 Türk Lirası tutarından 3,87 Türk Lirası tutarına kadar yükselmiş olacak.

Akaryakıtla alakalı ücretler ise, bizim ülkemizin de dahil olduğu Akdeniz piyasasında yer alan işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla beraber dolar kuru üzerindeki değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplamalar yapılıyor. Bu söz konusu hesaplanmalar sonrasında dağıtım şirketleri tarafından uygulanmakta olan fiyatlar, rekabetin yanı sıra serbestiden dolayı firmalar ve kentlere göre çok ufak değişiklikler gösterebilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.