Fransa içerisinde ikinci dalga konusunda endişe yaşanıyor

21

Fransa içerisinde geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde koronavirüs salgını esnasında 3.310 tane yeni vaka tespit edilmiş olmasıyla toplamdaki vaka sayısı tam tamına 215.521’e kadar ulaşmış oldu.

Koronavirüs ile alakalı salgının Avrupa’da tekrardan etkisini arttırmaya başlaması ikinci dalgayla alakalı endişeyi de arttırmış oldu. Fransa içerisinde Kovid-19 ile alakalı salgında vaka sayıları geçmiş olduğumuz haftalarda artış göstermeyi sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yapılmış olan açıklama içerisinde, geçmiş olduğumuz son 24 saatlik zaman diliminde ülkenin tamamında 3.310 tane yeni vakanın tespit edilmiş olduğu ve toplamdaki vaka sayılarının da 215.521’e kadar ulaşmış olduğu aktarıldı. Bakanlık, geçmiş olduğumuz 24 saatlik zaman diliminde yaşamını yitirmiş olanların sayısının üç kişi daha artış göstererek 30.409’a yükselmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Sağlık Bakanlığı, 376 tanesi yoğun bakım içerisinde olmak üzre 4.857 tane kişinin hastaneler içerisinde tedavi altında bulunduğunu da ifade etti. Uzmanlar, söz konusu bu virüsün gençler arasında yayılmakta olduğuna işaret etmekteyken, vaka sayıları üzerindeki artışa karşın hastanelerde yer alan hasta sayısının düşüş eğiliminde bulunduğu açıklamasında bulundu.

Diğer taraftan Fransa’da 20 Nisan tarihinden bu zamana kadar ilk defa yedi günlük vakaların ortalaması 2.000’in üstüne çıkmış oldu. İngiltere de Fransa’yı seyahat yapmak amacıyla güvenli ülkeler listesinden çıkartıp, burdan gelmekte olan yolculara 14 gün sürecek bir karantina şartı getirmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.