İstanbul ilindeki üç ilçede kısıtlama yapılabilir

18

Ülkemizde koronavirüsle alakalı salgın esnasında en fazla vakanın görülmekte olduğu kent hiç şüphesiz ki İstanbul. Özellikle Avrupa Yakası içerisinde bulunan Esenyurt ilçesinin yanı sıra Zeytinburnu ilçesi ile birlikte Esenler ilçesi ve Bağcılar ilçesinde pozitif vakalarla alakalı yoğunluk fazlasıyla yüksek olmasından dolayı çok fazla dikkat çekmekte. Bu hususla alakalı bir çalışma gerçekleştiren İstanbul Valiliği, vakalarla alakalı yoğunluğun üst seviyelerde olduğu ilçeler üzerinde kısıtlamaya gidecek olabilir.

TRT tarafından yapılmış olan bir habere bakılırsa; İstanbul Valiliğinin yanı sıra pandemi merkezi ile birlikte filyasyon ekibinin çalışmaları aralıksız bir şekilde sürüyor. Koronavirüsle alakalı salgına yönelik bütün ihtimaller de masada. Mevcut bir durumdaki vaka sayısına bakıldığı zaman, İstanbul ilinin tamamında bir kısıtlama ön görülmemekte. Fakat vakaların yoğun bir şekilde yaşanmakta olduğu sitelerin yanı sıra caddeler ile birlikte semtlerde ve daha da önemlisi ilçelerde kısıtlamaya gidilebiliyor olacak. İstanbul ili içerisinde pozitif vakalarla alakalı yoğunluğun en çok olduğu ilçelerin arasında Esenyurt ilçesinin yanı sıra Zeytinburnu ilçesi ile birlikte Esenler ilçesi ve Bağcılar ilçesi de yer almakta.

Risk haritasına bakıldığında, Avrupa Yakası içerisinde yer alan vakaların sayısı daha da çok. Çatalca ilçesinin yanı sıra Başakşehir ilçesi ile birlikte Büyükçekmece ilçesi ve Avcılar ilçesi gibi risk yoğunluğunun çok az bulunduğu ilçeler de mevcut.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.