Muharrem İnce parti kurduğunda oy oranı ne olur?

19

Ada Araştırma firması gerçekleştirmiş olduğu bir olduğu anket kapsamında 2018 seçimleri içerisinde değişik partilere oy vermiş vatandaşlara Muharrem İnce’ye parti kuracak olması halinde oy verip vermeyecekleri konusunda bir soru sordu. Anketten çıkmış olan sonuca bakılırsa da İnce’nin kuracak olduğu parti en ağır yarayı da Cumhuriyet Halk Partisi’ne açmakta.

Yeni bir parti kurma konusundaki çalışmalarla alakalı start vermiş olduğu konuşulmaya başlanan Muharrem İnce’nin Ada Araştırma firmasının gerçekleştirmiş olduğu özel bir anketin sonuçları da gün yüzüne çıkmış durumda.

Ada Araştırma firması, söz konusu bu ankete katılım gerçekleştirenlere ”Muharrem İnce’nin kuracak olduğu parti için oy verir misiniz?” ifadeleriyle bir soru yöneltti. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermiş olan seçmenler arasından %30’luk bir kesim Muharrem İnce için ”Oy veririm” ifadelerine yer verirken, %28.8’lik kısmı da ”Belki oy veririm” ifadelerine yer verdi.

Aynı anket üzerinde AK Parti’ye oy vermiş olduğunu ifade edenlerin %2.4’lük kısmı da Muharrem İnce’ye oy verecek olduklarını ifade ederken, %90.2’lik civarında çok büyük bir çoğunluk ise parti kuracak olması halinde İnce’ye oy vermeyecek olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.