İstanbul ilinde ilk yasak gelmiş durumda

19

Daha öncesinde Cumhurbaşkanı görevine bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Sen orda bir uğurlama yaptığın esnada arkadaşını da zehirliyorsun” ifadelerine yer vererek rahatsızlığını dile getirmiş olduğu toplu bir şekilde asker uğurlama törenleri İstanbul ilinde yer alan vakaların artış göstermesinden sonra yasaklanmış oldu.

İstanbul ilinin valisi görevindeki Ali Yerlikaya, Twitter hesabı üzerinden yayınlamış olduğu video üzerinde kent içerisinde toplu asker uğurlama törenlerinin yasaklanmış olduğunu belirtti.

Vali görevinde bulunan Ali Yerlikaya resmi Twitter hesabının üstünden yapmış olduğu açıklama üzerinde; Askere gitmeye hazırlanan Mehmetçiklerin, çocuklarını asker ocağına yollayan değerli ailelerle beraber arkadaşını vatani göreve uğurlamakta bulunan gençlerin Kovid-19 tedbirlerinin dahilinde toplu bir şekilde asker uğurlaması yapılamacağı açıklamasında bulundu. Kurallara uyulmasının gerekli olduğunu da belirten Ali Yerlikaya ayrıca yeni celp döneminin geldiğine vurgu yaptı. 8 Ağustos tarihinden itibaren İstanbul ilinden tam tamına 16.346 tane gencin vatani görevini yapmanın üstüne memleketimizin dört bir yanına dağılmış olacağını ifade etti. Çocuklarının asker olacağı günü adeta dört gözle beklemekte bulunan ailelerle beraber, arkadaşını askere uğurlayacak olan gençlerimin heyecanlarnını yürekten paylaştığını ifade eden Yerlikaya sonrasında ise kendi sağlıklarıyla beraber sevdiklerinin de sağlığını tehlikeye atmamalarının gerekli olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.