Sıcaklıklar artacak

18

Hava sıcaklıkları kuzey kesimler ile birlikte iç kesimlerde 1 derece ila 3 derece artış gösteriyor, öteki bölgeler üzerinde de önemli bir değişiklik beklenmemekte.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınmış olan tahminlere bakılırsa, hava sıcaklıklarının kuzey kesimler ile birlikte iç kesimlerde 1 derece ila 3 derece artış göstereceği, öteki yerlerde de çok önemli bir değişiklik yaşanmayacağı konusunda tahminler var. Yurdun kuzey kesimleriyle birlikte doğu kesimleri ve aynı zamanda Akdeniz Bölgesinin iç kısımlarının parçalı ve yer yer fazla bulutlu bir durumda, Ordu ilinin yanı sıra Giresun ili, Trabzon ilinin doğu bölgesi, Rize ili, Osmaniye li, Kahramanmaraş ilinin batı bölgesi, Hatay ilinin kıyı bölgeleri ve Van ili etrafının yerel olmak üzre sağanak bir şekilde ve aynı zamanda gök gürültülü bir şekilde sağanak yağışlı, öteki yerlerin ise az bulutlu bir şekilde açık geçecek olduğu konusunda tahminler var.

Rüzgarın da genel olarak kuzey bölgesi ve kuzeydoğu bölgesi, Akdeniz kıyılarıyla birlikte zaman içerisinde Güneydoğu Anadolu Bölgesinden batı taraflardan hafif bir şekilde, bazen de orta kuvvette esmesi konusunda beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.