Huzurevi sakinleri için bayram konusunda izin

34

Aile, Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu bayram içerisinde huzurevi sakinlerini hiç bir şekilde unutmuş değil. Engelli bir durumda ve aynı zamanda yaşlı vatandaşlara bakım hizmeti vermiş olan resmi kurumlar ve özel kurumlarda kalmaya devam edenler bir hafta izin yapabiliyor olacak.

Aile, Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanı görevimde bulunan Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle alakalı tedbirlerden dolayı ardımızda bırakmış olduğumuz Ramazan Bahramı içerisinde huzurevinde yaşamaya devam edenlerin sokağa çıkma kısıtlaması olmasından dolayı yakınlarıyla hiç bir şekilde bayramlaşamadıklarını anımsatarak gelecek Kurban Bayramı içerisinde de yaşlı bir durumda ve ayrıca engelli vatandaşlarımızın bayramlaşmayla alakalı kutlamadan mahrum kalmasını istemediklerini ifade etti. Gelecek bayram yaşlı bir durumdakiler ve engelli vatandaşların ailelerinin yanına bir hafta izinli gidebileceklerine yr verdi. Büyüklerimizle beraber yakınlarından tek ricalarının ise, sosyal mesafeyle alakalı kurallara uyup bu bayramı geçirebilmemizin şeklindedir ifadelerine yer verdi.

Bakan görevinde bulunan Selçuk, izin kullanma konusunda engelli bir durumda ve yaşlı olan vatandaşların izin dönüşü olduğu zaman kuruluşlara girişlerini sadece vardiya değişim günleri içerisinde yapabilecek olduklarını da ifade etti. İzinden hemen sonra engelli bir durumda ve yaşlı vatandaşların kuruluşa alınmadan hemen öncesinde koronavirüs testi uygulanacağına yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.