Meteoroloji yağış konusunda uyardı

15

Trabzon ilinin yanı sıra Rize ili ve Artvin ilinin etrafında yerel olmak üzre sağanak yağışın yanı sıra gök gürültülü bir şekilde sağanak yağış beklentisi olduğu ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan özel bir duyuruya bakılırsa, yarın ülkenin kuzeydoğu kesimleri üzerinde havanın parçalı bulutlu ve ayrıca yer yer çok bulutlu bir durumda bir havanın olacağı tahmin edilmekte. Trabzon ilinin yanı sıra Rize ili ile birlikte Artvin ilinin etrafında yerel olmak üzre sağanak yağışın yanı sıra gök gürültülü sağanak yağış konusunda beklenti var. Öteki taraflarda da havanın az bulutlu bir durumda ve açık olacağı açıkça ön görülmekte.

Hava sıcaklıklarının kuzey kesimler ile iç kesimler üzerinde 2 derece ila 4 derece artış yaşanacağı, öteki yerlerde de çok önemli bir değişiklik gerçekleşmeyeceği konusunda tahminler var. Rüzgarın genel olarak kuzey bölgesinin yanı sıra kuzeydoğu bölgesi ile birlikte Akdeniz kıyılarının yanı sıra ülkenin doğu kesimleri üzerinde batı yön ve güneybatı yönünden hafif bir şekilde, bazen orta kuvvetli şekilde, öğle saatlerine doğru Doğu Anadolu’nun güneydoğu bölgesinde yer yer kuvvetli esmesi konusunda da beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.