Rusya uçuşları 1 Ağustos tarihinde başlayacak

20

Rusya’nın Başbakanı görevinde bulunan Mihail Mişustin, 1 Ağustostarihi içerisinde Türkiye’yla uçuşların karşılıklı bir şekilde tekrardan başlayacak olduğunu ifade etti. Rusya, ülkemize en fazla turist yollayan ülkelerin ilk sırasında yer alıyor. Bundan dolayı da uçuşların tekrardan başlayacak olmasıyla turizm sektörü üzerinde bir hareketlilik yaşanması konusunda beklenti var.

Koronavirüsle alakalı tedbirlerin dahilinde uçuşların karşılıklı bir şekilde askıya alınmakta olduğu Rusya tarafından herkesin beklediği haber gelmiş durumda. Rusya’nın Başbakanı görevine bulunan Mihail Mişustin, Türkiye’yle uçuşların karşılıklı bir şekile tekrardan start alacağı konusunda açıklamalar yaptı. Buna bakılırsa, Rusya üzerinden uçuşlar, 1 Ağustos tarihinden itibaren İstanbul iliyle birlikte Ankara iline, 10 Ağustos tarihinden itibaren de Antalya ilinin yanı sıra Dalaman ilçesi ve Bodrum ilçesine yapılmaya başlamış olacak.

Rusya’yla uçuşların tekrardan başlatılacak olması Türk turizmini de çok yakınen ilgilendirmekte. Ülkemizi en fazla ziyaret etmiş olan turistlerin ilk sırasında da Ruslar yer almakta. Alınmış olan karar sayesinde bacasız sanayi şeklinde bilinirliği bulunan turizm sektörü üzerinde hareketlilik yaşanması konusunda da beklenti bar.

Rusya’nın ileri gelen gazeteleri arasındaki Kommersant, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde uçuş yasağının kalkması sayesinde Rusya’dan Türkiye’ye gelecek turistlerin 4 milyon taneyi bulabilecek olduğu konusunda duyuruda bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.