Kula ilçesinde koronavirüs vakaları artıyor

27

Manisa ilinde yer alan Kula ilçesi içerisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)le alakalı vakalar tekrardan yükselişe geçmiş durumda. İlçe içerisinde faaliyet göstermekte olan bir tane tekstil fabrikasında koronavirüsle alakalı vakalar görülmeye başlamasından dolayı personeller de 14 günlük bir zamanla karantina altına alınmış durumda. Yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüsün (Kovid-19) ülkemiz içerisinde görülmeye başlamasının sonrasında alakalı birimler tarafından alınmış olan kararların çok sıkı bir biçimde uygulanmaya başlanan Kula ilçesinde, ilk vaka 95 günlük bir zamanın ardından görülmüştü.

Pozitif olarak ilk vakanın görülmesinin hemen sonrasında başlatılmış olan filyasyon çalışmaları sayesinde salgının yayılması önlenmiş, pozitif durumdaki vakaların yanı sıra bunlarla temaslı durumda bulunduğu tespit edilmiş olan vatandaşlar 14 günlük zamanla karantina altına alınmış ve salgının yayılması da böylelikle önlenmişti. Son günler içerisinde ilçenin tamamında artış gösteren pozitif vakalarla alakalı olarakta gereken çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

En son bir tekstil fabrikası içerisinde meydana gelen ve günler geçtikçe artış gösteren vaka sayılarının sonrasında salgının yayılımını önleyebilmek maksadıyla önemli kararlar alınmış durumda. Alınmış olan kararlar gereğince vakalarla alakalı sayının artış gösterdiği fabrikanın çalışmalarına da 14 günlük bir zamanla ara verilmesine karar verilmiş durumdayken, filyasyonla alakalı ekiplerin çalışmaları sayesinde fabrikada çalışmış olan personellerin 14 günlük bir zaman boyunca karantina altına alınacağı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.