3 vapur seferinde daha indirim

19

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin halkı deniz taşımacılığına yönlendirebilmek amacıyla Şehir Hatları vapurlarıyla alakalı ücretlerini beş kuruş tutarına indirilmesiyle alakalı kararı üç tane sefer için daha uygulama konusunda karar vermiş durumda. Artık Üsküdar ile birlikte Kabataş ve de Beşiktaş ilçelerinin arasında saatler 10:00 ila 16:00 arasında gerçekleştirilecek yolculuklar sadece beş kuruş tutarında bulunacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nde görevli olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 25 Haziran 2020 tarihine sahip toplantısı esnasında alınmış olan özel bir karar ile Şehir Hatları vapurlarıyla alakalı kullanma ücretleri 31 Ağustos tarihine dek saatler 10:00 ila 16:00 arasında tam tamına beş kuruşa kadar indirilmiş oldu. ”Üsküdar – Kabataş” hattı ile birlikte ”Üsküdar – Beşiktaş” hattı da söz konusu bu indirimli tarifeye dahil edilmiş durumda. Uygulama ile birlikte koronavirüsten dolayı şehir içi ulaşım konusunda meydana gelebilecek yoğunluğu azaltma hedefi var.

Her gün toplam olarak 24 sefer hattı üzerinde, saatler 10:00 ila 16:00 arasında, 5 kuruş tutarında 31 Ağustos tarihine dek geçerli durumda bulunacak bu indirimli tarife, Adalar vapurlarıyla beraber arabalı vapur hatlarını hiç bir şekilde kapsamıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.