Çeşme’ye bir mavi bayrak daha

35

Dünya üzerinde yer alan en güzel plajlarından bir tanesi olarak öne çıkan Ilıca Halk Plajı Mavi Bayrak’la taçlanmış durumda. Çeşme Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan M. Ekrem Oran yapmış olduğu açıklamada, ”Bu onur Çeşme’nindir!” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) aracılığıyla her sene gerçekleştirilen Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni bu sene içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Çeşme Belediyesi ev sahipliğiyle Çeşme Ilıca Halk Plajı’nda yapılmış oldu. Söz konusu bu törene Türkiye Cumhuriyeti Kültür ile Turizm Bakanı görevinde bulunan Mehmet Nuri Ersoy’un yanı sıra İzmir Valisi görevinde bulunan Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Tuncay Özkan, Çeşme Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan M. Ekrem Oran, ilçe belediye başkanlarının yanı sıra siyasi parti temsilcileri ile birlikte sivil toplum örgütleri ve de çok fazla sayıda vatandaş katılmış oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş olduğu Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi’nin yürütmüş olduğu çalışmalarla bu yıl ilk kez mavi bayraklı bir şekilde hizmet vermeye başlamış olacak 5 tane halk plajından bir tanesi olarak öne çıkan Çeşme Ilıca Plajı’nda bugün de üst düzey katılımlarla mavi bayrak göndere çekilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.