Emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini almaya başladı

20

17 Temmuz ila 29 Temmuz tarihlerinin arasında Kurban Bayramı ikramiyelerini alacak toplam olarak 12 milyon tane emeklinin ilk ödemeleri bugün başlamış durumda.

SSK’nın yan sıra Bağ-Kur ile birlikte Emekli sandığı olmak üzre toplam olarak ortalama 12 milyon tane emekli için Kurban Bayramı ikramiyesiyle alakalı ödemeler bugün başlamış durumda.

SSK emeklisi olanların ödemeleri 17 Temmuz ila 26 Temmuz tarihlerinin arasında yapılmış durumdayken, Bağ-Kur emeklisi olanlar da ödemelerini 25 Temmuz ila 28 Temmuz tarihlerinin arasında almış olacak. Gerçekleştirilmiş olan tarih düzenlemesiyle beraber emekli olanların değişik tarihlerde bankaya gidip mağduriyet yaşamalarının de önüne geçilmiş olacak. İkramiyeler ayrıca zamlı durumdaki emekli aylıklarıyla beraber hesaplara yatırılmış olacak.

Emekli Sandığı kapsamında bulunanlara da temmuz ayı farklarıyla beraber ağustos aylıkları da Kurban Bayramı ikramiyeleriyle aynı gün ödenmiş olacak. Ziraat Bankası üzerinden her ayın birinci ila ikinci günün içerisinde aylıklarını alanlara 28 Temmuz tarihinde, üçüncü ile birlikte dördüncü ve beşinci günlerinde aylıklarını almakta olanlara da 29 Temmuz tarihinde ödeme yapılmış olacak. Aylıklarını öteki bankalardan almakta bulunan emeklilerin ödemeleri de 28 Temmuz tarihi içerisinde hesaplarına yatırılmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.