Karabağlar Belediyesi spor etkinliklerini sürdürüyor

16

Koronavirüs ile alakalı salgına karşı alınmaya başlanan önlemlerin dahilinde ardımızda bırakmış olduğumuz mart ayı içerisinde faaliyetleri geçici bir şekilde durdurulma kararı alınan Karabağlar Belediyesinin Spor Okulları, 1 Temmuz tarihinden bu zamana kadar sosyal mesafenin yanı sıra hijyen kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermeye başlamış bir durumda.

Uğur Mumcu Mahallesi’nin yanı sıra İhsan Alyanak Mahallesi ile birlikte Karabağlar Mahallesi, Şehit Gürcan Ulucan Mahallesi,, Basın Sitesi (tenis kortu) Mahallesi, ve aynı zamanda Devrim Mahallesi’nde yer alan spor salonlarına, metrekare büyüklüklerine bakarak sporcu kabul edilmeye başlanmış durumda. Bütün spor okullarına giriş esnasında vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor. Öte yandan tesislerin hepsinde aktif bir şekilde dezenfektan cihazları da kullanımda.

Dersler ise ortalama bir şekilde 1 saat kadar zaman alıyor. Bunun kırk dakikalık kısmı spor, 20 dakikalık kısmı da dezenfektan ile birlikte havalandırma işlemlerine ayrılmış durumda. Bu zaman zarfında ize vatandaşlar sosyal mesafeyle alakalı tüm kurallara dikkat edip sporlarını güzel bir şekilde yapmış oluyor.

Yaz spor okulları içerisinde, herhangi bir şekilde temas gerektirmemekte olan tenisin yanı sıra pilates ile birlikte aerobik ve de zumba kursları uzman durumdaki eğitmenler aracılığıyla verilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.