Güneş Gözlüğü seçiminin çok önemli olduğu vurgulandı

37

”Güneş gözlüğü alımı yapılırken kozmetik bir şekilde yüzümüze yakışıyor olmasının yanı sıra göz sağlığımızla ilgili olarak aklımızda tutmamızın gerekli olduğu bazı özellikler yer almaktadır. Bu söz konusu özellikleri dikkate alacak olursak, hem çok daha ekonomik bir durumda hem çok fonksiyonel ayrıca bir de beğenimize uyacak bir güneş gözlüğü alımı yapabiliriz” diyan uzmanlar şu ifadelere yer verdi;

  • Ultraviyole (UV) bir durumdaki koruyucu etikete göz atın. Güneş gözlüğünün satın alma işlemi esnasında aranması gerekli en önemli şey de, UV ışınlarını yüzde yüz olarak engellemekte olduğunu gösteren bir etikete sahip olmasıdır. UV konusundaki koruyuculuğu ilk dikkat edilmesi gereken kural olarak öne çıkmaktadır.

Daha büyük durumda olması çok daha iyidir. Alma konusunda düşüncemiz olan güneş gözlüğü, göz bölgemiz üzerinde ne kadar çok alanı kaplamaktaysa o denli iyi bir şekilde koruma sağlar. Özellikle de göze yan taraftan gelmekte olan UV ışınlarını kesmeye yarayan / girmesine engel olabilen büyük boyutlara sahip bir gözlük alma konusunda tercihte bulunmalısınız.

Daha koyu renge sahip olan camlar çok daha iyi bir şekilde koruma sağlamıyor. Fazla koyu renge sahip olan camlar aslında çok havalı görünüyor olsa da, daha çok UV ışınını engellememektedir. Yalnızca camın mevcut durumdaki rengine değil, ne denli çok UV engellemekte olduğuna da bakmanızda yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.