Serinlemek için girdikleri çayda boğulup yaşamlarını yitirdiler

22

Batman ili içerisinde serinleme amacıyla girmiş oldukları çayın içinde akıntıya kapıldığı açıklanan 34 yaşında bulunan Mahmut Uyur ve ayrıca yeğeni 14 yaşında bulunan Cebrail Uyur yaşamını yitirdi.

Serinleme amacıyla girmiş oldukları çay üzerinde akıntıya kapılmış olan amca Mahmut Uyur ile birlikte yeğeni Cebrail Uyur’dan çok acı haberler gelmiş durumda. Öğle saatlerine doğru merkeze bağlı bulunan İkiztepe köyü bölgesinde Mahmut Uyar (34), beraberinde yer alan yeğeni Cebrail Uyar (14) serinleyebilme amacıyla Batman Çayı’na girdiler. Çay içerisinde bir müddet yüzmüş olan amca ile yeğen daha sonrasında ise akıntıya kapıldı. Durumun farkına varan çevrede yer alan vatandaşlar, güvenlik güçlerine hemen ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının ardından olayın yaşandığı yere intikal eden, Batman Belediyesi bünyesinde görevli olan dalgıçlarla beraber AFAD personelleri, Batman Çayı üzerinde arama çalışmaları başlatmış oldu.

Batman Emniyet Müdürü görevinde bulunan Köroğlu Kıraç ise gerçekleştirilen çalışmaları yerinde takip etmeyi sürdürdü. Ekipler, bir müddet zaman geçtikten sonra Mahmut Uyar’ın cansız bedenine ulaşmış oldu. Uyar’ın cansız bedeni otopsi yapılması amacıyla hastanenin morguna götürüldü. Suyun içinde kaybolmuş olan Cebrail Uyar’ın cansız bedeni de tam olarak beş saat sonrasında bulunabildi. Bu esnada, Mahmut Uyur’un yaklaşık olarak bir hafta öncesinde tatil maksadıyla Almanya’dan Batman iline gelmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.