EÜ Öğrenci topluluklarından çevrimiçi yaz etkinliği

27

Ege Üniversitesi, bünyesi üzerinde faaliyet göstermeye devam eden 73 tane öğrenci topluluğu; bilimsel faaliyetlerin yanı sıra sanatsal faliyetler ve sportif faaliyetlerle beraber öğrencileri buluşturmayı sürdürüyor. Bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan Covid-19 salgınından dolayı topluluklar, bu söz konusu yaz etkinliklerini de online bir şekilde yapmakta.

Ege Üniversitesinin Çevrimiçi Öğrenci Toplulukları Yaz Etkinliklerinin dahilinde öğrenci topluluklarının katılım sağlamasıyla beraber kampüs üzerinden canlı yayınlar gerçekleştirilmekte. ”Topluluklarege” ismine sahip instagram hesabı üzerinden yapılmaya başlanan canlı yayınların ilk konuğu da ”Müzik Topluluğu” olarak öne çıktı. Toplulukta görevli olan üyeler, yayının sonlarında ise mini bir akustik konser vermiş oldu. Etkinliğin daha sonraki konuğunun da ”Bisiklet Topluluğu” olacağı konusunda bir açıklama yapıldı. Toplulukta yer alan üyeler, bisikletleriyle kampüs turu yapıp pandemi süreci içerisinde kampüsü özlemiş olan ve kampüs konusunda merakı bulunan aday öğrencilere de yardımcı olmuş bulunacaklar.

Öğrenci topluluklarının kendilerini açık bir şekilde tanıtmış oldukları ve projelerinden söz etmiş oldukları programların dahilinde soru-cevap etkinliklerinin de gerçekleştirildiğini unutmamak gerekli. Topluluklara üyelikle alakalı şartların, imkanların ve aynı zamanda etkinliklerin anlatılmakta olduğu programlar üzerinde zaman içinde çeşitli gösterilerle beraber sergilere de yer verileceği konusunda açıklamalar yapıldı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.