Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden dev çizgi çalışması

28

Muğla Büyükşehir Belediyesi ilin tamamında devam ettirdiği yatay ve düşey işaretleme çalışmaları konusunda bugüne dek tam tamına 8.921 nokta üzerinde Yavaşlama Uyarı Çizgilerinin yanı sıra Refüj Başı Ofset Tarama Çalışması ve Yaya Geçidi çalışması sayesinde 5.883 kilometre uzunluğunda bir yol çizgi çalışması yapmış durumda.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yaya güvenliğinin yanı sıra trafik güvenliğini en üst seviyelerde sağlayabilmenin maksadıyla ilin tamamında başlatmış bulunduğu yatay ve düşey bir durumdaki işaretleme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etmeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, trafik tanzim levhalarının yanı sıra uyarı levhalarının ile birlikte eksik ya da deformasyona uğrayan yavaşlama konusundaki uyarı çizgileri ile birlikte refüj başı ofset tarama çizgileri, yaya geçidi ve yol çizgi uygulamalarını da aralıksız bir şekilde sürdürmekte.

Çalışmaların dahilinde Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla 2020 senesinin içinde tam tamına 498 nokta üzerinde el uygulaması ile birlikte 448 kilometrelik bir uzunlukta da yol çizgi çalışması yapılmış oldu. Büyükşehir personelleri yol çizgilerini periyodik bir şekilde yenileme çalışmalarının yanında zaman içinde lastik asfalt lekesi olmaya başlayan işaretlemeleri de basınçlı su jetini kullanarak temizledikten sonra çizgilerinin görünürlüğünü arttırmış oluyor ve böylelikle de kullanım ömrünü uzatmış oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.