Kimya sektörünün ihracat şampiyonu SOCAR Türkiye

23

KMİB 2019 İhracatın Yıldızları Ödülleri geçmiş olduğumuz gün gerçekleştirilen online bir tören aracılığıyla sahiplerini bulmuş durumdayken SOCAR Türkiye genel sıralama içerisinde şampiyon olmayı başarmış durumda. ‘’Mineral Yakıtlar’’ isimli kategoride de SOCAR Dağıtım birincilik ödülünü, STAR Rafineri ise 2.’lik ödülünü almış oldu.

İstanbul Kimyevi Maddeler ile Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) düzenlemiş olduğu 2019 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni kapsamında, ülkemizin en büyük direkt dış yatırımcılarından biri olarak öne çıkan SOCAR Türkiye, genel sıralama içerisinde ihracat şampiyonu olmayı başardı. 7 Temmuz Salı gününde online bir şekilde yapılmış olan söz konusu bu tören kapsamına, ‘‘Mineral Yakıtlar’’ ihracatı konusunda da SOCAR ülkemizin en önemli iştirakleri arasında yer alan SOCAR Dağıtım 1.’lik, STAR Rafineri de 2.’lik ödülünü almaya hak kazandı.

Ticaret Bakanı görevinde bulunan Ruhsar Pekcan’ın katılmış olduğu ve kazanmayı başaran firmaları kutlamış olduğu söz konusu bu etkinlik kapsamında, TİM Başkanı görevinde bulunan İsmail Gülle ile birlikte İKMİB Başkanı görevinde bulunan Adil Pelister’in yanında ödül almış bulunan ihracatçı firmaların temsilcileri de hazır bulunmuş oldu. Bu sene içerisinde beşinci defa düzenlenmiş olan ödül töreni, Kovid-19 pandemisinden dolayı ilk defa dijital bir şekilde gerçekleştirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.