Bodrum alt yapısının 23.5 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda

19

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum Yarımadası üzerinde başlatmış olduğu Bodrum ilçe tarihinin en büyük yatırımı olarak öne çıkan 120 Milyon Türk Lirası tutarına sahip alt yapı çalışmalarının 23,5 kilometrelik bir kısmı tamamlanmış durumda.

Alt yapıyla alakalı çalışmaların bitirilmesinin hemen sonrasında Akyarlar Mahallesinin yanı sıra İslamhaneleri Mahallesi ile birlikte Peksimet Mahallesi,, Turgutreis Mahallesi, Geriş/Erdemil Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Gümüşlük Mahallesi ve Koyunbaba Mahallesinin kanalizasyon problemi ortadan kalkmış bulunacak.

Dünya ile birlikte ülkemizin en gözde turizm merkezlerinin ilk sırasında yer alan Muğla ilinin Bodrum ilçesi üzerinde alt yapı problemi nihayet çözüme kavuşmuş olacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum ilçe tarihindeki en büyük altyapı yatırımı şeklinde dikkatleri çekmeyi başaran ve Bodrum ilçesinin mevcut durumdaki kanalizasyon probleminin tamamen ortadan kaldırabilecek alt yapı çalışmaları hiç bir şekilde hız kesmeden devam etmekte. İlk olarak 120 Milyon Türk Lirası tutarında bir yatırımla 160 kilometrelik uzunluğa sahip kanalizasyon hattının yapılacak olduğu altyapı çalışmalarının 23,5 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda.

Dünya Bankasının yanı sıra İller Bankası üzerinden sağlanmış olan 83 Milyon Euro tutarındaki kredinin 350 Milyon Türk Liraluk tutarıyla Bodrum ilçesinin en büyük problemlerinden bir tanesi olarak öne çıkan alt yapı probleminin çok büyük bir bölümü çözülmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.