İran’da iki tane büyük deprem

20

İran’ın güney bölgesinde yer alan Fars eyaleti bir saatlik zaman aralığıyla 5,1 büyüklüğü ve 5,7 büyüklüğüne sahip iki depremle sarsılmış oldu. Söz konusu bu depremlerde halen can veyahut mal kaybı bulunup bulunmadığına yönelik bir açıklama yapılmış değil.

İran’ın güney bölgesinde bulunan Fars isimli eyalet içerisine iki tane büyük deprem meydana gelmiş olduğu konusunda açıklamalar geldi Tahran Üniversitesinde yer alan Sismoloji Merkezi tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, merkez üssü Fars isimli eyalette yer alan Beyram ilçesi olarak açıklanan bu deprem, yerel saatte tam olarak 20:38’i gösterirken gerçekleşti. Depremin tam olarak 11 kilometrelik derin bölgede gerçekleşmiş olduğu ifade edildi.

İran’ın güney bölgesinde yer alan Fars isimli eyalette 5,7 büyüklüğüne sahip ikinci bir deprem meydana gelmiş durumda. Tahran Üniversitesinde yer alan Sismoloji Merkezi tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, merkez üssü Laristan ilçesine yer alan Beyram bölgesi olarak öne çıkan deprem, yerel saatte 21:48’i gösterirken kaydedilmiş durumda. Depremin tam tamına 10 kilometrelik derin bölgede gerçekleştiği ifade edildi. Depremin gerçekleştiği bölgeye arama kurtarma ekipleri yollanmış durumdayken, halen can veyahut mal kaybı bulunu bulunmadığına yönelik bir açıklama da yapılmış değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.