Karabük ilinde 13 günün ardından kar yağışı vakasına rastlandı

27

Ülkemiz, koronavirüs ile alakalı salgının normalleşme sürecini yaşamaya başlamış durumdayken hiç bir şekilde vaka görülmemiş olan illerden de günler geçmesinin ardından kötü haber gelebilmekte.

Karabük Sağlık Müdürü görevinde bulunan Ahmet Sarı, sosyal medya hesabı üzerinden özel olarak yapmış olduğu açıklama içerisinde, ”13 günlük bir aranın ardından ilimizde yeni vaka görülmüş durumda. Sekiz gün öncesinde İstanbul ilinden bizim ilimize gelmiş olan ve ev karantinasında kalmaya devam eden bir vatandaşımızın gerçekleştirilen test sonuçları da pozitif çıktı. Bu söz konusu durum özellikle de öteki illerden ilimize giriş gerçekleştiren vatandaşlarımızın ve onların yakınlarının ne denli dikkatli bir durumda bulunmalarının gerekli olduğunu bir defa daha ortaya koymuş durumda. Lütfen hiç bir şekilde rehavete kapılmayalım ve alınmış olan tedbir kararlarına uymayı da sürdürelim” ifadelerine yer verdi.

Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulu 4 Mayıs tarihi içerisinde il dışından Karabük iline giriş gerçekleştirecek olanların 14 günlük karantinaya alınacak olduğu konusunda bir duyuru paylaşmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.