30 – 31 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı olacak mı?

27

Türkiye içerisinde ortalama bir şekilde iki aydan beri resmi tatillerin yanı sıra hafta sonu olduğunda da uygulamaya koyulan sokağa çıkma yasaklarının bu hafta sonunda da uygulanıp uygulanmayacak olduğu herkes tarafından merak ediliyor. 30 Mayıs ila 31 Mayıs tarihi içerisinde sokağa çıkma yasağına yönelik olarak ner bir karar yer almazken; kritik hususta karar, yarın gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı esnasında alınmış olacak.

Yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı ülkemiz içerisinde bazı zamanlarda uygulanmakta olan sokağa çıkma yasaklarının, bu hafta sonunda gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak edilmekte. Son uygulanmış olan sokağa çıkma yasağı ise tam tamına dört gün boyunca devam etmiş ve 23 Mayısın yanı sıra 24 Mayıs ile birlikte 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihleri içerisinde bütün yurdun tamamında uygulanmıştı. Pekala, bu hafta sonunda sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

Bunun kapsamında ise gözler, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’a ve yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığının kabine toplantısına çevrilmiş durumda. Telekonferans yöntemi kullanılarak yapılacak toplantı esnasında; Kovid-19 ile alakalı pandemiye yönelik alınacak yeni önlemler, kontrollü bir durumda sosyal yaşama dönüşte yapılması gerekli olanlar ve sokağa çıkma yasaklarına yönelik konular ele alınmış olacak. Bahsi geçen bu toplantı esnasında, 30 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri içerisinde uygulanıp uygulanmayacağı konusunda meraklar bulunan sokağa çıkma yasağına yönelik olarakta bir kararın çıkması konusunda beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.