Otobüs firmaları seferlerin ne zaman başlayacağını duyurdu

15

Koronavirüs ile alakalı tedbirlerin dahilinde durdurulmuş olan otobüs seferleri sınırlı bir sayıda olmak üzre şehirler arası seyahat belgesi almış bulunan vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyordu. Normalleşme konusundaki planla beraber Türkiye’nin dört tane büyük otobüs şirketi, otobüs seferlerinin 4 Haziran tarihi içerisinde başlayacak olduğu konusunda duyuruda bulundu.

Normalleşme konusundaki adımların dahilinde şirketler birer birer açılış tarihlerini açıklama yapmaya başladı. Bütün bu gelişmelerin yanı sıra ülkemizin dört tane büyük otobüs şirketi de seferlere başlayacak olduğu tarihi ”mola bitti” ifadeleriyle resmen duyurdu. Şirketlerden yapılmış olan açıklamalara bakılırsa, ülkemizin dört tane büyük otobüs şirketi 4 Haziran tarihi içerisinde seferlerine başlamış olacak. Pamukkale Turizm’in yanı sıra Ulusoy Turizm ile birlikte Metro Turizm ve Kamilkoç Turizm’den yapılmış olan açıklama içerisinde, ”4 Haziran tarihinde yola çıkacağız” şeklindeki ifadelere yer verildi.

Diğer taraftan bilet satışıyla alakalı işlemler yolcuların Kovid-19 virüsüyle alakalı durumlarını tetkik etmek maksadıyla Sağlık Bakanlığı’nda görevli olan bilişim sistemleri veri tabanının üstünden Hayat Eve Sığar (HES) kodu ile gerçekleştirilmiş olacak. Giriş ve çıkış yasağı bulunan illerle ilgili olarakta ”seyahat izin belgesi”nin alınması da gerekli.

28 Mayıs tarihi içerisinde Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan liderliğiyle gerçekleştirilecek kabine toplantısı esnasında şehirler arasında yer alan giriş – çıkış yasaklarının tam olarak ne zaman sona erecek olduğu açıklaması yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.