GSM operatörlerine tepki yağdı

23

Koronavirüs ile alakalı salgından dolayı 81 ilimiz içerisinde sokağa çıkma yasağı uygulamaya koyulmasından dolayı vatandaşlar bayramla ilgili kutlamalarını cep telefonlarıyla yapıyor. Böyle olması da GSM operatörleri içerisinde şebeke problemi yaşanmasına neden olurken vatandaşlar da meydana gelen sıkıntıya sosyal medya hesapları üzerinden tepki göstermiş oldu. Operatörler de açıklamaları içerisinde birbirlerine suç atmış durumda.

Türk Telekom ile birlikte Turkcell ve ayrıca Vodafone kullananlar, bazı bölgeler üzerinde arama problemi yaşadı. Ramazan Bayramı olmasından dolayı hatlarda meydana gelen yoğunluktan gerçekleştiği düşünülmekte olan bu arama problemi, sosyal medya üzerinde de en fazla konuşulan konulardan bir tanesi haline gelmiş durumda. Meydana gelen tepkilerden hemen sonra açıklama gerçekleştiren GSM operatörleri, problemin kendi operatörlerinden kaynaklanmadığını dile getirmiş oldu.

Koronavirüse karşı önlem maksadıyla uygulamaya koyulan dört günlük yasaktan dolayı evlerinden çıkamamakta olanlar yakınlarıyla bayramlaşmak amacıyla telefonlarına sarılmaya başladı lakin problem sebebiyle arama gerçekleştiremediler. Ramazan Bayramı’nın ilk günü içerisinde bazı bölgeler üzerinde Turkcell ile birlikte Vodafone ve ayrıca Türk Telekom hat kullanmakta olanlar arama yapma konusunda istekleri olduğunda şebeke problemiyle karşılaşmış oldu.

Bayramın ilk gününde sevdiklerini arama konusunda isteklerinin olduğunu fakat sıkıntı yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar sosyal medya hesaplarından GSM operatörlerine çok sert bir şekilde tepki göstermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.