Pakistan’da şoke eden uçak kazası

31

Pakistan Uluslararası Havayolları bünyesinde yer alan ve 107 kişiyi taşımakta bulunan bir tane yolcu uçağı, ülkenin Karaçi kentine yakın bir bölgede bir yerleşim birimine düşmüş durumda. Karaçi Belediyesinin Başkanı, 107 insanın tamamının yaşamını yitirmiş olduğunu ifade etti. Söz konusu bu uçağın Karaçi Havalimanı’na yaklaşmasına çok az kaldığı esnada, Model Colony ismine sahip bir yerleşim yerine düşmüş olduğu ifade edildi. Lahor – Karaçi arasında sefer gerçekleştiren Airbus A320 modeline sahip uçakta 99 tane yolcu ile birlikte sekiz tane kabin ekibi yer aldığı ifade edildi.

Sosyal medya üzerinde paylaşılmış olan görüntülere bakıldığında uçağın düşmüş olduğu bölge üzerinde pek çok bina ile birlikte aracın hasar görmüş olduğu, bölgeye itfaiye ekiplerinin de ulaşmış olduğu görülmekte.

Sivil havacılık kaynakları tarafından 24 News’a yapılmış olan açıklama içerisinde de uçağın kaptan pilotunun düşmeden hemen önce teknik hata bildirmiş olduğu ve çok kısa bir zaman içinde de uçağın radardan kaybolduğu açıkça ifade edildi.

Pakistan’da görevli ordu da bölgeye kurtarma ekiplerini yollamış olduklarını ve çalışmalara başlayacak olduklarını resmi bir şekilde duyurdu. Söz konusu bu kaza, ülke içerisinde Kovid-19 salgınından dolayı durdurulma kararı alınan ticari uçuşların tekrardan başlamasından sadece bir kaç gün sonra gerçekleşti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.