Benzin ve Motorin için zam açıklaması

19

Bu gece yarısı itibariyle geçerli bir durumda olmak üzre benzine 20 kuruş tutarında, motorin için de 12 kuruş tutarında zam gelmiş oldu. Bahsi geçen bu fiyat artışının pompaya da yansıyacağı ifade edildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, benzin için 20 kuruş tutarında, motorin için de 12 kuruş tutarında bir zam yapılmış oldu. Bu gece yarısı itibariyle geçerli olmaya başlayacak fiyat artışının pompaya da yansıyacak olduğu konusunda açıklamalarda bulunuldu.

Zammın hemen sonrasında ise İstanbul ili içerisinde 5,63 Türk Lirası tutarında satışı gerçekleştirilen benzinin litresinin fiyatı 5,83 Türk Lirası tutarına çıkmış olacak. Benzinin litresinin fiyatı Ankara ili içerisinde 5,79 Türk Lirası tutarından 5,99 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde de 5,81 Türk Lirası tutarından 6,01 Türk Lirası tutarına yükselmiş oldu. Motorinin litresinin fiyatı da İstanbul ili içerisinde 5,40 Türk Lirası tutarından 5,52 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde 5,52 Türk Lirası tutarından 5,64 Türk Lirası tutarına, Ankara ili içerisinde 5,50 Türk Lirası tutarından 5,62 Türk Lirası tutarına çıkmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.