Yasak olmasına karşın bu kadar insan nereye gidiyor?

37

Koronavirüs ile alakalı tedbirlerin dahilinde İstanbul ili ilk sırada olmak üzre 15 kent içerisinde sokağa çıkma konusundaki kısıtlamalar geçmiş olduğumuz gece yarısında başlamış oldu. İstanbul ili içerisinde drone kullanılarak havadan görüntülenmiş olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde de gerçekleştirilen denetimler esnasında yasağa karşın çok uzun araç kuyrukları olduğu görüldü.

Yeni tipteki koronavirüs (Covid-19) ile mücadelenin dahilinde yayınlanmış olan genelge aracılığıyla 14 tane büyükşehir ve ayrıca Zonguldak ili içerisinde hafta sonunda geçerli olmaya başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması saatler 00:00’ı gösterirken başladı. Kısıtlamadan dolayı vatandaşların evlerine geçmiş olmasıyla, İstanbul ili adeta sessizliğe bürünmüş oldu.

Kısıtlamanın ilk günü içerisinde polis memurlarının tarafından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerindeki denetimler sürdü. Denetimler esnasında ise kısmi bir şekilde araç kuyrukları oluşmaya başladı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde oluşmuş olan bu kuyruk drone aracılığıyla havadan da görüntülenmiş oldu.

Bakanlık tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde dört gün boyunca devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması kararı verilen iller içinde, vatandaşların evlerinde kalıp alınmış olan bu kararlara uymalarının çok önemli olduğuna da vurgu yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.