Gençler İstiklal’de yoğunluk oluşturmuş durumda

21

Ülkemiz içerisinde koronavirüs mücadelesi konusunda ”yeni normalleşme” şeklindeki döneme geçişle birlikte bugün 15 ila 20 yaş grubu için 4 saatlik bir sokağa çıkma izni verilmiş oldu. Tam tamına 42 gün sonrasında sokağa çıkmış olan gençler İstiklal Caddesi üzerinde bir yoğunluk oluşturmuş durumdayken, Alışveriş merkezi önlerinde de çok uzun kuyruklar oluşmuş durumda.

Koronavirüsle mücadelenin dahilinde 20 yaş aktı için uygulanmış olan sokağa çıkma yasağı konusundaki karar Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla 3 Nisan tarihi içerisinde açıklanmış ve 4 Nisan tarihinden itibaren de uygulanmaya başlamış idi. Çarşamba gününde 0 – 14 yaş grubu arasındakilerin sokağa çıkmasının hemen sonrasında izin sırası da 15 ila 20 yaş grubu için gelmiş oldu. Gençler ise 11:00 ila 15:00 saatlerinin arasında yürüme mesafesiyle sınırlı bir durumda bulunmak üzere, sosyal mesafeye uyum sağlayarak ve maske takma konusundaki şartla sokaklar ile birlikte caddelere çıkmaya başladı.

İznin hemen sonrasında ise gençler soluğu İstanbul ilinin en hareketli caddeleri arasında yer alan İstiklal Caddesi’nde almış oldu. Gençlerden bazıları cadde üzerinde yürüyüş yapmaktayken bazıları da müzik dinleme konusunda bir tercihte bulundu. Caddeye gelmiş olan gençlerin büyük bir kısmının da maske takmakta olduğu ve sosyal mesafe konusundaki kuralada uyduğu görülmüş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.