AVM konusunda çok önemli uyarılar geldi

17

Bilim Kurulu Üyelerinden biri olan Profesör Doktor Alpay Azap, FOX TV kanalında İsmail Küçükkaya’nın sunmaya devam ettiği Çalar Saat isimli programda, normalleşme sürecinin dahilinde açılmaya başlanan alışveriş merkezleriyle alakalı olarak dikkatleri çekmiş olan açıklamalar gerçekleştirdi.

İsmail Küçükkaya tarafından sorulan ”Siz Alışveriş Merkezine gider misiniz” şeklindeki bir sorunun ardından Profesör Doktor Alpay Azap ise; ”Gitmem, fazla zorunda kalmazsam asla gitmem” şekline bir cevap vermiş oldu.

”Alışveriş merkezine gitmem gerekli olursa tedbirlere dikkat edip giderim, işimi çözüp hemen ayrılırım” ifadelerine yer veren Azap, salgın öncesinde olduğu  gibi toplu bir şekilde Alışveriş merkezlerine gidip zaman geçirmenin yapılmamasının gerekli olduğuna da vurgu yaptı.

Eski normale dönüş işlemlerinin bir ila iki sene boyunca mümkün hale gelmeyeceğini de ifade etmiş olan Alpay Azap; ”İkinci dalga esnasında en fazla korkmakta olduğumuz grup yaşlılarımız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

20 Mart tarihi itibariyle kapılarını kapatmış olan Alışveriş merkezlerinin büyük bir kısmı bugün tekrardan faaliyete geçmiş durumda. Alışveriş merkezleri restoranların yanı sıra kafe ile birlikte eğlence sektörü hariç olarak müşteri ağırlamaya başlayabilecek.

Aralık ayı içerisinde ortaya çıkmış olan Kovid-19 ile alakalı pandemi, 11 Mart tarihinde Türkiye’ye sıçramış olmasından bu zamana kadar ülkenin bir numaralı gündem maddesi olmayı başardı. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.